چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-17
تبلیغات
کد خبر: 8700 |
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵ | ارسال توسط :
3 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

در گالری گردی این آخر هفته فرصت بازدید از چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی فراهم است که بعضیشان به مناسبت نوروز برپا شدند و در هفته‌های باقی مانده از سال فرصت بازدید از این نمایشگاه‌ها فراهم است.

به گزارش ایسنا گالری گردی این آخر هفته همراه خواهد بود با نمایشگاه نقاشی «یال و خیال» که شامل ۱۵ تابلو از آثار الناز بورنگ با موضوع اسب و اسب دریایی است. این نمایشگاه فردا جمعه ۱۸ اسفندماه افتتاح خواهد شد.

مجموعه آثار «یال و خیال» با استفاده از تکنیک‌های اکرولیک، آبرنگ و گواش کار شده است و با نگاهی تلفیقی و رویکردی نمادین  و با تلفیق نقاشی سنتی و مدرن خلق شده است.

این  نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ در تالار آینه مجموعه برج آزادی برقرار است و علاقه مندان می‌توانند از  ساعت ۱۰ تا ۱۸ از این نمایشگاه بازدید کنند.

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«رو به آفتاب جنوب»

نمایشگاه انفرادی «رو به آفتاب جنوب» نیز جمعه ۱۱ اسفند افتتاح شد. در این نمایشگاه آثار کیان وطن به نمایش گذاشته شده و تا فردا جمعه ۱۸ اسفند در گالری هما ادامه خواهد داشت. گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع شده است. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

نمایشگاه انفرادی سعید خویه از مجموعه‌ی قصّه‌های ناتمام 

نمایشگاه سعید خویه هم این روزها در گالری سیحون برپاست. این نمایشگاه جمعه ۱۱ اسفند افتتاح شده و تا چهارشنبه ۲۳ اسفند ادامه دارد. 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «آثار من در لحظه و با حرکات هیجانی و سریع قلمو ثبت می شود. گاه با رنگ های خاکستری گاه با تنوع وسیعی از رنگها، اما در یک “آن”.

هر اثر قصه ی ناتمامی است، گاه هنرمند آنرا کامل می کند، گاه دیگران.
• همواره در طول اجرای آثارم برخی از فرم های فی البداهه از نظرم میگذرند رابر روی بوم ثبت می کنم آنها متاثر از طبیعت و یا معماری هستند. نیز آنچه که بصورت ذهنی دریافت کرده ام را با احساسات درونی ام باخوشنویسی در قالب حروف و کلمات در آثار همراه کرده ام.

لایه‌های های حل شده رنگ روغن بر اساس اتفاق، فضاها و سایه روشن‌ هایی را از سطحی به سطح دیگر بروی بوم ایجاد می‌کنند که در نتیجه بافت حروف بر مبنای آن شکل می گیرد.
پیوستگی فرم های خط “شکسته نستعلیق” ایرانی، بصورت بافتی یکپارچه همرا با منحنی و دوایر بسیار و با در هم تنیدگی حروف همچون زنجیری بهم پیوسته،در جهت فرم، از جمله قابلیتی است که در این نوع نگارش یافته ام .

سعید خویه ۱۴۰۲»

 گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ واقع شده است. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«جلوی دیوار پشتی»

 گالری زیرزمین دستان این روزها نمایشگاه انفرادی آثار دانا جعفری را در معرض دید قرار داده است. این نمایشگاه که با عنوان «جلوی دیوار پشتی» برپا شده تا جمعه ۲۵ اسفند ادامه خواهد داشت. برای بازدید از این نمایشگاه که روز جمعه ۱۱ اسفند افتتاح شد باید به گالری زیرزمین دستان در خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«نمایش گروهی شماره ۱۳»

گالری امکان هم این روزها آثار گروهی از هنرمندان را به نمایش گذاشته است. «نمایش گروهی شماره ۱۳» روز جمعه ۱۱ اسفندماه افتتاح شده و تا جمعه ۲۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت. برای سر زدن به گالری امکان و بازدید از این نمایشگاه باید به خیابان مطهری، خیابان فجر (جم)، خیابان غفاری، پلاک ۵۱، طبقه اول رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«تریلوژی رنگ؛ پالت آبی»

نمایشگاه «تریلوژی رنگ؛ پالت آبی» نیز به کیوریتوری بصیر حسین‌بر جمعه ۱۸ اسفند ساعت ۱۶ در گالری گویه افتتاح خواهد شد. 

در نمایشگاه تریلوژی رنگ پیچیدگی رنگ‌ها بررسی شده و خوانش امروزی آن‌ها را ارائه خواهد شد. این نمایشگاه شامل ۲۵ اثر است. 

ر بیانیۀ نمایشگاه آمده است: «مفهوم تضاد در هنر معاصر موضوعی قدرتمند و قابل تامل است که در طول تاریخ توسط هنرمندان مورد بررسی قرار گرفته است. در عصر حاضر این مفهوم در هنر معنای جدید و پیچیده‌ای پیدا کرده است و به جنبه‌های عمیق‌تر طبیعت انسانی و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم می‌پردازد. همچنین این موضوع می‌تواند به عنوان ابزاری برای به چالش‌کشیدن هنجارها و باورهای اجتماعی استفاده شود. به طور کلی، مفهوم تضاد در هنر معاصر بازتابی از جهانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. مبارزه مداوم برای یافتن تعادل و معنا در دنیایی که پر از تضاد است ما را مجبور می‌کند با حقایق ناراحت‌کننده روبرو شویم و باورهایمان را بازنگری کنیم. تضاد بین قرمز و آبی در هنر معاصر ابزار قدرتمندی است که می‌تواند طیف گسترده‌ای از احساسات و ایده‌ها را منتقل کند.»

 گالری گویه، در در میدان هفت‌تیر، خیابان لطفی، نرسیده به مشاهیر، شمارۀ سی‌ونه واقع شده است و این نمایشگاه تا ۲۵ اسفند بر پا خواهد بود.

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«گستره معنا»

کیانوش معتقدی نیز کیوریتوری نمایشگاه «گستره معنا» را انجام داده است. این نمایشگاه در در نگارخانه نگر برپا شده است و تا دوشنبه ۲۷ فروردین پابرجاست. این نمایشگاه پیش تر جمعه ۱۱ اسفند افتتاح شده بود. نگارخانه نگر زیر پل کریمخان، بعد از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول واقع شده است. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«باهمان»

«باهمان» عنوان نمایشگاه انفرادی فرشید پارسی کیا است که جمعه ۱۱ اسفند در گالری دنا برپا شد. این نمایشگاه تا جمعه ۲۵ اسفند ادامه خواهد داشت و فرصت برای بازدید از آن باقی است. برای سر زدن به گالری دنا باید به خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک۴، زنگ ۲ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«آنچه شد»

«آنچه شد» نمایشگاهی گروهی و آنلاین است که جمعه ۱۱ اسفند برپا شد. این نمایشگاه تا جمعه ۲۵ اسفند در گالری شیدایی به صورت آنلاین ادامه خواهد داشت. 

گالری شیدایی در این رابطه اعلام کرده است که «ر ۱۱ ماه گذشته گالری شیدایی میزبان هنرمندان متعددی بوده است. تقابل تاثیر نمایشگاه های این هنرمندان چه بر هنرمند و چه بر روند گالری امری مهم و قابل ملاحظه می باشد.  از این رو بر آن هستیم تا در آخرین رویداد گالری شیدایی در سال ۱۴۰۲ میزبان آثار تعدادی از این هنرمندان در نمایشگاهی آنلاین باشیم.»

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«سنتز»

نمایشگاه انفرادی «سنتز» نیز تا ۱۸ اسفند ماه در  گالری ژاله ادامه خواهد داشت. آثار شهرزاد ولیزاده در این گالری به نمایش گذاشته شده است. گالری ژاله در خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ واقع شده است.

در استیتمنت نمایشگاه سنتز آمده است:« در دیالکتیک بین تکثیر و تقلیل، اگر تکثیر را تز و تقلیل را آنتی تز بنامیم ، باید سنتز را فردیت معنا کنیم.

فردیت همان کلید گمشده وضعیت موجود است؛ شورشی در مقابل یکسان سازی آمال و ایده های بشری و راه حلی برای تصاحب هر آنچه به دست نیاورده یا از دست داده ایم.»

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«درختانی که بی صدا آواز می‌خوانند»

نمایشگاه انفرادی نقاشی صالحه انصاری با عنوان «درختانی که بی صدا آواز می‌خوانند» که شامل مجموعه آثار نقاشی صالحه انصاری است، ساعت ۱۷ روز جمعه، ۱۱ اسفند در نگارخانه بهارک افتتاح می‌شود.

«درختانی که بی صدا آواز می‌خوانند» چنین توصیف شده است:«سکوت درختان، بهانه‌ای شد تا با رنگ و قلم زیر سایه آنها بنشینم و با احساسم، نه آنچه را می‌بینم، نقاشی کنم. درختانی که با انسان‌هایی زیست کردند که گذشتگان ما هستند. می‌شود زیر آنها زندگی‌شان را مرور کرد که چه بر آنها گذشته است. دوست داشتم شما را ببرم به جایی که زیست من هست و از جنس خودم، صدای درختان باشم. درختانی که بی صدا آواز می‌خوانند!»

برای تماشای ۲۵ تابلوی نقاشی رنگ روغن به نمایش درآمده در این نمایشگاه، باید از ساعت ۱۷ تا ۲۰، روزهای شنبه، ۱۲ اسفند ماه تا چهارشنبه، ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ به نگارخانه بهارک واقع در میدان ونک، ده ونک، کوچه شهید صابری، کوچه یکم، پلاک ۱ مراجعه کرد.

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«پروژه بال»

نمایشگاه انفرادی «پروژه بال» جمعه ۱۱ اسفند در گالری اِو افتتاح شد. آثار محمد نظری را می‌توان در این نمایشگاه دید.«پروژه بال» تا جمعه ۱۸ اسفند ادامه خواهد داشت و برای بازدید از آن باید به گالری اِو در خیابان کریم خان زند. خیابان خردمند شمالی . کوچه اعرابی ۳ . پلاک ۵ . طبقه همکف و اول رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«تَنه ها حرف می زنند»

نمایشگاه انفرادی «تَنه ها حرف می زنند» نیز روز جمعه ۱۱ اسفند در گالری اِو برپا شد. این نمایشگاه تا سه شنبه ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت. برای بازدید از این نمایشگاه باید به خیابان کریم خان زند،‌ خیابان خردمند شمالی،  کوچه اعرابی ۳، پلاک ۵، طبقه همکف و اول رفت. 

آثار جلال فاطمی را می‌توان در این نمایشگاه دید. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«خاطره‌ها و فراموشی»

نمایشگاه انفرادی معصومه مظفری با عنوان «خاطره‌ها و فراموشی» نیز این روزها در بنیاد لاجوردی برپاست. این نمایشگاه جمعه ۴ اسفند افتتاح شد و تا جمعه ۲۵ اسفند ادامه خواهد داشت. 

برای دیدن این آثار معصومه مظفری باید به بنیاد لاجوردی در خیابان کریمخان، خیابان نجات‌الهی‌(ویلا)،خیابان سپندشرقی، پلاک‌۲۰، ساختمان ۳۲ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«هزار و چهارصد و دو»

نمایشگاه گروهی «هزار و چهارصد و دو» نیز جمعه ۴ اسفند در گالری افرند برپا شد. این نمایشگاه تا جمعه ۲۵ اسفند ادامه خواهد داشت و بر سر زدن به آن باید به بزرگراه جلال آل احمد،خیابان جهان‌آرا،خیابان ۱۹ام (جلال حسینی)،بعد از تقاطع اشک‌شهر، پلاک ۴۸ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«سال نو، نگاه نو»

نمایشگاه گروهی «سال نو، نگاه نو» نیز نمایشگاه دیگری است که جمعه ۴ اسفند افتتاح شد. این نمایشگاه در گالری لیام برپا شده است؛ این نمایشگاه تا پنجشنبه ۳۰ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. برای بازدید از این نمایشگاه باید به خیابان فتحی شقاقی، بین خیابان کاج و میدان سلماس، پلاک ۱۱۸ ، طبقه اول رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«چشمه خورشید»

نگارخانه «ترانه باران» میزبان نمایشگاه «چشمه خورشید» خواهد شد. نمایشگاه «چشمه خورشید» مجموعه آثار غلامرضا راهپیما است. 

این نمایشگاه، ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۶ افتتاح خواهد شد و تا ساعت ۲۰ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

نام این نمایشگاه برگرفته از کلمه «شمسه» به معنی نور و خورشید است و ۲۰ تابلوی شمسه، تذهیب ایرانی بر دیوارهای این نگارخانه خواهد رفت.

این نمایشگاه تا ۲۲ اسفند ماه در نگارخانه هنرهای ایرانی و اسلامی ترانه باران ادامه خواهد داشت. 

برای بازدید از این نمایشگاه می‌توان هر روز (به جز روزهای تعطیل) از ساعت ۱۵ الی ۱۹ به اقدسیه، عزت الله انتظامی، بعد از چهارراه منجیل، بن بست عباس زاده، پلاک ۳ واحد ۲ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«بذر فلز»

محمد حسین‌زاده هم این روزها نمایشگاه انفرادی «بذر فلز» را در گالری اُ برپا کرده است. این نمایشگاه جمعه ۴ اسفند افتتاح شده و تا دوشنبه ۲۱ اسفند برقرار خواهد بود. 

برای رفتن به گالری اُ باید به خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه  اول سر زد. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«از ابژه به چیز»

در طبقه دوم گالری اُ نیز نمایشگاه «از ابژه به چیز» برقرار است. این نمایشگاه را روزبه غلامی جمعه ۴ اسفند برپا کرد و تا دوشنبه ۲۱ اسفند ادامه خواهد داشت. 

برای بازدید از این نمایشگاه باید به خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه دوم رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«بُعدِ زمان، در پنج گوشه»

گالری شیرین نیز این روزها میزبان یک نمایشگاه گروهی است. نمایشگاه «بُعدِ زمان، در پنج گوشه» جمعه ۲۷ بهمن‌ماه افتتاح شده و تا جمعه ۲۴ فروردین در گالری شیرین ادامه خواهد داشت. 

برای دیدن آثار نمایشگاه «بُعدِ زمان، در پنج گوشه» باید به خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک ۵ مراجعه کرد. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«بی زمان»

نمایشگاه «بی زمان» نیز به کیوریتوری شمیم بخشی زاده از ۲۷ بهمن‌ماه برپاست. این نمایشگاه در گالری باوان قابل دیدن است و تا جمعه ۱۸ اسفند ادامه خواهد داشت. 

برای رفتن به گالری باوان باید به خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک ۷ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

نمایشگاه آثار مهدی سیفی

نگارخانه هور از روز جمعه ۲۷ بهمن آثار مهدی سیفی را به نمایش گذاشته است. آثار مهدی سیفی تا جمعه ۲۵ اسفند در این نگارخانه قابل بازدید است. 

برای سر زدن به گالری هور باید به خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«اولین سالانه بستان» 

«اولین سالانه بستان» نمایشگاهی گروهی است که جمعه ۴ اسفند  گالری بستان برپا کرد. این نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۳ اسفند ادامه دارد و برای بازدید از آن باید به خیابان مطهری، خیابان لارستان، نبش بیست و دو، پلاک ۷۱ رفت. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

«گاو دردی»

نمایشگاه انفرادی عارف رودباری نیز با آثار مجسمه از روز جمعه، ۱۱ اسفند در گالری آرتیبیشن به نمایش درآمد. 

رودباری در توضیح این نمایشگاه چنین بیان کرده :«اینجا، این سرزمین مادری تمام ابعاد مرا گرفته است. نه راه پس دارم و نه راه پیش. او مرا به خود زنجیر کرده است. دردم گرفته است. 

من اینجا از سبزترین دشت‌های دور این سرزمین در دامنی گل‌دار جان را هدیه گرفته‌ام

مرا در آن گیری است جان‌فرسا.

او مرا رها نمی‌کند تا جان جان مرا بستاند. 

من به تو قانع‌ام، به این خاک باطل و به تو که دائما دعوتم می‌کنی.

مرا بیشتر هدیه کن من هم درد توام».

این نمایشگاه،هر روز از ۱۱ تا ۲۰ اسفند از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در گالری آرتیبیشن قابل بازدید است.
گالری آرتیبیشن در خیابان ولیعصر، بعد از پل پارک وی، بالاتر از خیابان فرشته، رو به روی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸، مجموعه‌ی هنری آرتهال واقع شده است. 

گالری‌گردی در استقبال سال نو

انتهای پیام 

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط صدای تبریز – جدیدترین و آخرین اخبار ایران و جهان در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید