شنبه, ۲ تیر ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-06-22
تبلیغات
کد خبر: 14509 |
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶ | ارسال توسط :
5 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

«همیشه بدون حاشیه کار می‌کرد و به موقع سر ضبط حاضر می‌شد، حتی اگر زمان ضبط طولانی می‌شد خم به ابرو نمی‌آورد و گله‌ای نمی‌کرد. او هرگز آزاری به کسی نرساند. به قول معروف همیشه سرش به کار خودش بود.»

جملات بالا بخشی از صحبت‌های تهیه‌کننده «صبح جمعه با شما» و اصغر سمسارزاده، پیشکسوت رادیو در توصیف مرحوم مرتضی تبریزی، هنرمند تازه درگذشته رادیوست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، در پی درگذشت مرتضی تبریزی، پیشکسوت رادیو تهیه‌کننده برنامه «صبح جمعه با شما» و اصغر سمسارزاده، هنرمند پیشکسوت کشورمان در گفت‌وگوهایی جداگانه یادنامه‌ای برای این هنرمند فقید ارائه کردند.

هیچ‌وقت گله‌ای نداشت

ساجد قدوسیان، تهیه‌کننده برنامه «صبح جمعه با شما» با بیان اینکه زنده‌یاد مرتضی تبریزی فردی بسیار شوخ‌طبع و بامعرفت بود، عنوان کرد: هرچه از مهربانی و دست و دلباز بودن این هنرمند بگویم کم است. او صبح‌هایی که برای برنامه «صبح جمعه با شما» ضبط داشتیم نان بربری به همراه قالب بزرگ پنیر می‌خرید و سر ضبط می‌آورد. با اینکه همیشه سر ضبط صبحانه داشتیم اما دلش می‌خواست خودش برای گروه صبحانه بیاورد.

وی ادامه داد: همیشه بدون حاشیه کار می‌کرد و به موقع سر ضبط حاضر می شد، حتی اگر زمان ضبط طولانی می‌شد خم به ابرو نمی‌آورد و گله‌ای نمی‌کرد. با همکارانش بسیار مهربان رفتار می‌کرد. زنده‌یاد مرتضی تبریزی شاخصه‌های زیادی در کار داشت و می‌توان گفت توانایی تقلید صدایش بی‌نظیر بود و می‌توانست نقش بزرگان رادیو را بازی کند، حتی من با حضور او توانستم نقش دست و دلباز را که زنده‌یاد منوچهر نوذری بازی کرده بود یک بار دیگر احیاء کنم. نکته قابل تأمل این است که مردم ناخودآگاه فکر می کردند این بخش های نمایشی با حضور بازیگر اصلی اش روی آنتن رفته است. 

هنرمندی که نقش «دست و دلباز» منوچهر نوذری را زنده کرد

این تهیه‌کننده بیان کرد: مرتضی تبریزی در یکی دو سال اخیر بیمار شده بود و قدرت تکلمش را از دست داده بود و زمانی که با او تماس می‌گرفتیم به سختی متوجه حرف‌هایش می‌شدیم. او نه تنها در رادیو نقش‌های بسیاری به جا گذاشته بلکه در تئاتر هم سابقه درخشانی دارد. مردم هرگز نقش هیبت در برنامه «صبح جمعه با شما» را