جمعه, ۲۲ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-12
تبلیغات
کد خبر: 8289 |
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۶:۴۳ | ارسال توسط :
7 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

ایسنا/مرکزی معاون رییس جمهور گفت: برای ایمن شدن محورهای مواصلاتی کشور در سال آینده پروژه های متعددی هدف‌گذاری شده است که از جمله آنها برطرف کردن ۸۰۰ نقطه حادثه خیز در سال آینده و بهره‌برداری از این پروژه هاست.

داوود منظور پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در جریان افتتاح زیرگذر شهرپرندک و سایر پروژه های راهداری شهرستان زرندیه اظهار کرد: برطرف کردن نقاط حادثه خیز یکی از اولویت های دولت سیزدهم در راستای کاهش حوادث ترافیکی است.

وی با بیان اینکه سالانه ۲۰ هزار نفر تلفات جاده ای در کشور بوقوع می پیوندد، گفت: این میزان تلفات جاده ای در راه های مواصلاتی زیبنده کشور نیست. بخشی از این تلفات در نقاط حادثه خیز صورت می‌گیرد.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: زیرگذر شهر پرندک یکی از نقاط حادثه خیز بود که با دو بانده کردن و برطرف کردن حادثه خیز بودن آن مسیر ایمنی فراهم شده است.

وی تصریح کرد: استان مرکزی شاهراه مواصلاتی کشور بوده و کریدور اصلی متصل کننده استان های شمالی، شمال غرب و شرق به مرکز کشور است.

منظور با تاکید بر لزوم بهسازی، تعریض و تکمیل راه های استان مرکزی با اعطای تسهیلات و اعتبارات گفت: بهسازی و ساماندهی راه‌های روستایی از اولویت های دولت است که با تخصیص قیر رایگان کار ساماندهی آنها انجام خواهد شد.

وی از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای ساماندهی راه‌های روستایی در سال آینده خبر داد و گفت: با اختصاص این میزان اعتبار بخش عمده ای از راه‌های روستایی ساماندهی و بهسازی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از افتتاح پروژه زیرگذر شهر پرندک در گلزار شهدای این شهر حضور یافت و با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی در ادامه، بلوار شهدای هسته ای شهر پرندک را افتتاح و سپس پرندک را به مقصد زاویه برای افتتاح زمین چمن