به تماس‌های تلفنی ناشناس با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی اعتماد نکرده و رمزهای ارسال شده به سیمکارت خود را در اختیار کسی قرار ندهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا استان قزوین در تشریح این خبر گفت: بررسی روند ارتکاب جرایم سایبری بیانگر افزایش تعداد پرونده‌های کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی در استان است.

این مقام مسئول ادامه داد: کلاهبرداران با برقراری تماس تلفنی و اعلام برنده شدن فرد در قرعه‌کشی، از غفلت کاربران سوءاستفاده کرده و رمزهای پیامک شده به تلفن همراه آنان را اخذ می‌کنند که این فرآیند منجر به سرقت موجودی حساب می‌شود.

سرهنگ فرهودی افزود: کاربران گرامی دقت داشته باشند هرگونه تماس تلفنی با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی از طریق شماره‌های شخصی کلاهبرداری بوده و سرقت موجودی حساب را به دنبال خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان خاطرنشان کرد: چنانچه کاربران در صورت مواجهه با این گونه تماس‌ها کمی دقت و هوشیاری به خرج دهند، دست کلاهبرداران از ارتکاب جرایم کوتاه خواهد ماند و پلیس فتا نیز با تمام توان پیگیر موضوعات مجرمانه در فضای مجازی بوده وکاربران می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا  به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس در ارتباط باشند.

  • نویسنده : کوثر مرادی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا