دوشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-05-27
تبلیغات
کد خبر: 2991 |
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴ | ارسال توسط :
2 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

بزرگترین مطالعه ایالات متحده نشان می‌دهد که یک مایع ضد حفره از ۸۰ درصد از ایجاد حفره دندانی جلوگیری می‌کند. این درمان جدید از دیامین فلوراید نقره(SDF) استفاده می‌کند که مایع ارزان قیمتی است.

به گزارش ایسنا، حفره‌های دندانی موضوع ناراحت کننده‌ای هستند که در صورت عدم درمان می‌توانند منجر به درد وحشتناک، تورم و شب‌های بی‌قراری شوند.

به نقل از آی‌ای، گروهی از پژوهشگران دانشگاه نیویورک(NYU) یک راه حل مبارزه با حفره دندانی را شناسایی کرده‌اند که هم موثر و هم مقرون به صرفه است.

این درمان جدید از دیامین فلوراید نقره(SDF) استفاده می‌کند که مایع ارزان قیمتی است که از ایجاد حفره‌های دندانی جلوگیری می‌کند و حتی در مقابل بدتر شدن حفره‌های موجود نیز محافظت ایجاد می‌کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی پژوهشگران، این مایع ضد حفره به نوعی مانند مواد درزگیر ساختمانی برای دندان عمل می‌کند.

ریچارد نیدرمن، استاد اپیدمیولوژی و ارتقای سلامت در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه نیویورک و نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: تحقیقات رو به رشد نشان می‌دهد که SDF که در دسترس‌تر و ارزان‌تر از سایر مواد مشابه است، می‌تواند از حفره‌های دندانی جلوگیری و آنها را متوقف کند و نیاز به سوراخ‌کاری و پر کردن دندان را کاهش دهد.

بیش از ۴۰۰۰ کودک با پوسیدگی دندانی

پوسیدگی دندان یا حفره‌های دندانی یک نگرانی شایع در بین دانش آموزان در سراسر جهان است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده(CDC) از برنامه‌های دندانپزشکی مدارس برای کمک به کاهش پوسیدگی و حفره‌های دندانی و حفظ سلامت دهان و دندان پشتیبانی می‌کند.

متخصصان دندانپزشکی تحت این برنامه، یک پوشش محافظ روی دندان‌های دانش آموزان اعمال می‌کنند.

اکنون SDF به عنوان یک مکمل امیدوارکننده برای چنین برنامه‌هایی ظاهر شده است.

طبق بیانیه مطبوعاتی پژوهشگران، SDF در اصل توسط سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) برای رسیدگی به حساسیت دندان تایید شده است.

پژوهشگران می‌گویند که این ماده می‌تواند جایگزینی سریع و بدون درد برای مواد و روش‌های ضد پوسیدگی باشد.

پژوهشگران در این مطالعه جدید، SDF و درزگیرها را روی تقریباً ۴۰۰۰ دانش آموز دبستانی در شهر نیویورک اعمال کردند و آنها را به مدت چهار سال پیگیری کردند تا ببینند این ماده چقدر در محافظت از دندان‌ها خوب عمل کرده است.

گفته می‌شود این برنامه که CariedAway نام دارد، بزرگترین مطالعه پیشگیری از پوسیدگی در مدارس ایالات متحده است. این مطا