متقاضیانی که به دنبال استعلام مدرک تحصیلی خود از وزارت علوم هستند، از این پس می توانند به صورت الکترونیکی با مراجعه به سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم، به تمامی اطلاعات تحصیلی خود دست یابند. برای ورود به این سامانه به سایت estelam.msrt.ir مراجعه کرده و سپس با درج کد ملی و سایر اطلاعات فردی به استعلام مدرک تحصیلی خود بپردازید.

شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که مراجعه حضوری برای داوطلبان ایجاد کرده است، باعث راه اندازی سامانه استعلام مدرک تحصیلی با همکاری وزارت ارتباطات و وزارت علوم و آموزش و پرورش شد تا اینگونه داوطلبان تنها با ارائه مشخصات هویتی شخصی خود بتوانند وارد سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم به نشانی estelam.msrt.ir شوند.

برای دریافت استعلام مدرک خود به estelam.msrt.ir مراجعه کنید.

داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات شخصی خود، کدی را به عنوان کد رهگیری دریافت کرده تا با استفاده از آن، وارد سیستم شوند. از آنجایی که این سامانه به تازگی راه اندازی شده و ممکن است داوطلبان اطلاعات کافی درباره نحوه استعلام مدارک خود نداشته باشند، در ادامه مقاله به بررسی سایت استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم estelam.msrt.ir می پردازیم.

ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی estelam.msrt.ir

مدتی است که سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم فعال شده و دانش آموزان و داوطلبان دانشگاهی می توانند برای استعلام مدارک تحصیلی خود به جای مراجعه حضوری به مراکز مختلف، به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سایت estelam.msrt.ir اقدامات لازم را برای مشاهده سوابق تحصیلی خود انجام دهند.

علاوه بر سامانه استعلام مدرک تحصیلی وزارت علوم، سامانه دیگری نیز تحت عنوان سامانه سجاد وزارت علوم وجود دارد که تمامی فعالیت های آموزشی از قبیل امور دانش آموختگان، صدور گواهی نامه دانشجویان داخل کشور، ارزشیابی مدارک تحصیل در خارج و … در آن انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

راهنمای استعلام مدرک تحصیلی estelam.msrt.ir

برای ورود به سامانه استعلام مدارک تحصیلی، پس از مراجعه به سایت estelam.msrt.ir باید اطلاعاتی را که برای ورود به سامانه درخواست شده است را به درستی درج کرده و سپس کد رهگیری ورود به سایت را دریافت نمایید.

 مراجعه به سامانه estelam.msrt.ir