چهارشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-04-24
تبلیغات
کد خبر: 5827 |
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶ | ارسال توسط :
9 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

ایسنا/تهران بار دیگر مردم ایران در دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان با حضور خود پای صندوق‌های رأی در اقصی نقاط ایران حماسه آفریدند.

ایران اسلامی در سرترین روزهای آخرین ماه زمستان، گرم‌ترین مشارکت‌ها را به خود دید.مردم شهرها و روستاهای ایران بار دیگر با شکوه حضور خود پای صندوق‌های رأی حماسه‌ای نو را خلق‌ کردند و یک ایران قوی را نشان دادند. پیر و جوان، عروس و داماد، پدری با یک فامیل، همه آمدند. امسال روستاها صاحب این میدان بودند. هنوز آغاز رأی‌گیری شروع نشده‌بود که صف‌ها بسته شده‌بود. آمدند و آمدند و آمدند تا ثانیه‌های آخر و تمام نمی‌شد.

مردم آذربایجان شرقی باری دیگر حماسه خلق کردند

مردمان غیور آذربایجان شرقی در طول سال‌های متمادی از انقلاب مشروطه، سال‌های برپایی انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب همواره در تمامی صحنه‌های تاثیر گذار شرکت کرده و وظیفه دینی و شرعی خود را به این کشور ادا کرده‌اند. به شعب اخذ رای سر می‌زنیم تا شاهد شکوه مردم این دیار باشیم. ما به نیابت از شهیدان امروز در پای صندوق‌های رای حضور یافته‌ایم.

محمد علی پرغو، جانباز سرافراز دفاع مقدس و استاد دانشگاه تبریز که صبح اول وقت در مسجد آیت الله انگجی تبریز برای رای دادن حاضر شده است،  گفت: طرف صحبت من با مردم شریف، بصیر و حماسه ساز آذربایجان شرقی است، وظیفه‌ی ما به عنوان یک شهروند ایرانی شرکت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح است.

وی ادامه داد: ما باید در این انتخابات شرکت کرده و مجلسی قوی و در شان مردم ایران انتخاب کنیم و در برابر دشمنانی که چشم دیدن انقلاب ما را ندارند، بگوییم ما در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی جان و مال خود را فدا می‌کنیم. ما باید به نیابت از شهیدان امروز در پای صندوق‌های رای حضور یافته و با مشارکت در صحنه‌ی انقلابی مسیر آن‌ها را ادامه دهیم.

انتخاب می‌کنم تا به جای من انتخاب نکنند

روز موعود فرا رسید. مردم ولایی و غیور آذربایجان‌غربی از آغاز رسمی رای گیری در شعبات اخذ رای حضور یافتند و به فرمان رهبر مقتدر خود لبیک گفتند.

دانشجوی رای اولی در شعبه اخذ رای شهرداری ارومیه به ایسنا گفت: امروز به همراهی خانواده برای مشارکت در انتخابات آمده ام تا با انتخاب فردی اصلح و نماینده ای مردمی، در حل مشکلات شهرم موثر باشم. 

وی گفت: شرکت در انتخابات و تصمیم گیری های سیاسی کشور برهمگان وظیفه است و من به عنوان یک جوان نسبت به این امر بی‌اعتنا نیستم.

این جوان اهل ارومیه ادامه داد: انتخاب میکنم تا به جای من انتخاب نکنند. 

قهر از صندوق توطئه دشمن است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل قهر از صندوق را توطئه دشمن دانست و گفت: هر کسی صدای من را می‌شنود و آنهایی که برای رای دادن شک و شبهه دارند فریب دشمنان را نخورند و با حضور گسترده خود دشمنان ایران اسلامی را مایوس کنند.

آیت الله سیدحسن عاملی، امروز ۱۱ اسفندماه هنگام رای دادن در محل مصلی اردبیل اظهار کرد: انتخابات سنگر و میدان جنگ است و دین ما اجازه ترک میدان جنگ را نمی‌دهد.

شور و حالی ناگسستنی و بی‌نظیر از یک روز سرنوشت‌ساز

خوشبختانه طبق آمار و گزارشات اعلام شده از سوی ستاد انتخاباتی چهارمحال‌وبختیاری به جز مشارکت بالای مردم، تخلفی اعلام نشده، فرمانداران شهرستان‌ها از ابتدای صبح گزارشات خود را در خصوص مشارکت در انتخابات بیان کردند.

نباید از حضور پرشور رای اولی‌ها در انتخابات امروز گذشت، کسانی که با شور و حال عجیبی در شعبه‌ها حضور پیدا کرده بودند، مدام حضورشان را در گوشی همراه خود ثبت می‌کردند و به نظر خودشان حال و هوای انتخابات را با حضورشان تغییر داده بودند.

یکی از رای اولی‌ها می‌گوید: به همراه دوستانم در انتخابات شرکت کردیم، البته اینکه اول صبح باید در صف می‌ایستادیم را تصور نمی‌کردیم و فکر می‌کردیم خود ما اولین نفرات هستیم.

حضور در انتخابات ضامن عزت ایران اسلامی است

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی علیه السلام استان البرز رای خود را به صندوق انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان انداخت.

سردار علیرضا حیدرنیا روز جمعه ۱۱ اسفند با تأکید بر اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات، گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی، ضامن اقتدار و عزت ایران اسلامی است.

تجلی حضور در نصف جهان

حضور حماسه‌ساز مردم اصفهان در تاریخ این استان با مشارکت سیاسی هدفمند ثبت خواهد شد و آغازی برای منتخبان است تا این حرکت را در عملکرد خود پاسخ بدهند.

امنیت پایدار و سلامت انتخابات موضوع مهمی بود که دشمن برای آن هم برنامه داشت، اما ۱۱ هزار نیرو در استان اصفهان به پایداری آن کمک کردند و البته مردم نیز با عوامل امنیتی همراهی کردند تا فرصت برای کوردلان فراهم نشود.

جلوه‌های حضور امسال با مشارکت اقوام، گروه‌های سِنی، اقلیت‌های دینی و تمامی تفکرات و احزاب سیاسی رسمیت گرفت و تماشایی شد.

احساس وظیفه مردم در برابر نظام

شهروندی که در میدان امام پرچم ایران را به شانه داشت، این حضور را وظیفه خود می‌دانست و گفت: برای این امر مهم باید سریع اقدام کرد. زن و شوهری که به همراه فرزندان‌شان آمده بودند، این همراهی را به دلیل فرهنگ‌سازی و ایجاد انگیزه برای آینده بچه‌ها دانستند. حضور فرزندان در کنار خانواده‌ها نشان می‌دهد، رای ما تعیین سرنوشت آینده بچه‌ها است. 

امروز حماسه می‌آفرینیم

از  اتفاقات جالب توجه روز انتخابات دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان، ایلام پدری با ۲۲ فرزند و ۷۰ نوه و نتیجه‌اش پای صندوق‌ رای‌ آمدند و شگفتی‌ساز شدند.

دیار ۱۵ خرداد در تب و تاب انتخاباتی حماسی

صدیقه امامی از اهالی پیشوا در یکی از شعب اخذ رأی به خبرنگار ایسنا گفت: مردم با این حضور پررنگشان نشان دادند که با تمام مشکلاتی که دارند، از اعتقادات و آرمان‎های خود برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی کوتاه نمی‎آیند و وطن فروشی نمی‌کنند.

فاطمه حسینا یکی دیگر از مردم پیشوا نیز بیان داشت: ریشه ما در همین آب و خاک است و باید خودمان ایران را آبادتر از قبل کنیم؛ پس وظیفه حضور در تعیین سرنوشتمان را هم به خوبی انجام می‌دهیم تا پیامی به نماینده آینده خود در مجلس بدهیم و بگوییم که جواب حضورمان، تلاش و پشتکار شما برای حل مشکلات حوزه انتخابیه خود و کشور است.

موج شور و نشاط در سرزمین گنجینه فرهنگ‌ها با حضور اقوام مختلف

بار دیگر اقوام مختلف خراسان شمالی، ترکمن، کرمانج، ترک، فارس و بلوچ با حضور در پای صندوق‌های رای وحدت مثال زدنی میان خود، بصیرت و حضور همیشگی خود در بزنگاه‌ها را نشان دادند.

امروز یازدهم اسفندماه خراسان شمالی میعادگاه عشق، لبخند و امید است، امروز روز اثرگذاری و روز مشارکت حداکثری است.

سلام بر راز و جرگلان، سلام بر شیروان و بجنورد، سلام بر مانه و سملقان، گرمه و جاجرم.

اقوام خراسان شمالی برای سربلندی وطن و برای تعیین سرنوشت، برای فرزندان این مرز و بوم و برای شکوه، پیشرفت و پاسداشت خون شهیدان، امروز دوباره حضوری مثال زدنی از خود نشان دادند.

اقوام و طوایف خراسان شمالی امروز در عرصه حضور پیدا کردند تا به آنانی که ماه‌هاست نشسته و برنامه ریخته‌اند تا مردم به پای صندوق‌های رای نروند، بگویند با افتخار آمدیم.

بانوی ۹۹ ساله طبسی رای خود را به صندوق انداخت

علی اکبر رحیمی معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: پیرزن ۹۹ ساله اهل روستای ازمیغان طبس با حضور در شعبه شماره ۲۵ سیار حوزه فرعی این شهرستان رأی خود را به صندوق انداخت که این پیرزن به همراه پسر، عروس و نوه خود در محل شعبه رأی‌گیری روستای ازمیغان حاضر شد.

وی یادآور شد: این شهروند طبسی متولد ماه ثور (اردیبهشت) سال ۱۳۰۳ در روستای ازمیغان طبس است که تا حد امکان در تمامی انتخابات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشته است.

حال و هوای حرم مطهر رضوی در روز انتخابات 

امسال نیز تعدادی صندوق رای در حرم مطهر رضوی پیش‌بینی شده تا زائران بارگاه امام رضا(ع)، هم زیارت کنند و هم در حماسه حضور شرکت داشته باشند.

هنوز ساعات اولیه انتخابات است. با وجود اینکه تعداد ۲۱ شعبه اخذ رای در حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده، باز هم در این دمای زیر صفر شاهد صف‌های ورود به حوزه‌‎ها هستیم. به یکی از اولین افرادی که در صف انتظار رأی ایستاده، می‌گویم چرا اینقدر زود در این هوای سرد برای رای دادن آمده‌ای، دستکش‌ها و  کلاهش را نشان می‌دهد و می‌گوید برای انجام وظیفه، مجهز آمده‌ام. 

او که بسیار جوان و اهل همین شهر است، گفت: دومین بار است که می‌توانم رای دهم، همیشه جمعه‌‎ها را به زیارت اختصاص می‌دهم، امروز با خود گفتم همزمان با یک تیر دو نشان می‌زنم، هم زیارت می‌کنم و هم رای می‌دهم. 

آغاز زندگی مشترک در یک روز سرنوشت‌ساز

عروس و داماد اهوازی با حضور در حسینیه ثارالله اهواز رای خود را به صندوق انداختند و اولین روز زندگی مشترک خود را با حضور در این حماسه ملی آغاز کردند.

این داماد اهوازی درباره حضورشان در انتخابات، عنوان کرد: امروز، روز مهمی در زندگی من است که همزمان با برگزاری انتخابات شد و به پیروی از رهبر معظم انقلاب نیز تصمیم گرفتیم در انتخابات شرکت کنیم و رای بدهیم.

در ادامه نیز عروس اهوازی بیان کرد: ما بچه های انقلاب هستیم و تصمیم گرفتیم که در این شرایط نیز پای صندوق رای بیاییم و رای بدهیم.

آمدیم پای صندوق تا بمانید پای وعده‌ها

مردم زنجان پایتخت شور و شعور حسینی از ساعت ۸ صبح امروز آدینه خود را متفاوت از روزهای دیگر آغاز کردند، آدینه‌ای که قرار بود یک بار دیگر با دخالت مردم در سرنوشت‌شان رقم بخورد، سرنوشتی که برخلاف اکثر جوامع به ظاهر دموکراتیک به معنای واقعی کلمه با دستان خود این ملت رقم خورده و هیچ بیگانه‌ای حق دخالت در امور داخلی کشور را ندارد؛ چرا که مردم ایران اسلامی از ۴۵ سال پیش پای صندوقی حاضر شدند که از دل آن سرنوشت‌شان بیرون آمده و این مسیر تا به امروز تداوم داشته است.

رأی دادن نوعی دفاع از کشور است

امیررضا مولودی، جوان ۲۲ ساله‌ای است که در صف رأی‌دهندگان حرم مطهر شاهچراغ(ع) قرار دارد. او به خبرنگار ایسنا گفت: امروز آمده‌ام تا سهم خود را برای دفاع از کشورم ادا کنم. بالاخره هر کسی در این مملکت باید سهم خود را ادا کند و امروز سهم من برای دفاع کشور همین رأیم است.

وی تصریح کرد: انصافاً ملت ایران مردم خوبی هستند که همیشه در هر برهه‌ای پای کار آمده‌اند. امروز ملت آمده‌اند و فردا نوبت مسئولان است تا خادم خوبی برای این مردم باشند.

مولودی از تغییر سخن گفت و تأکید کرد: درست است که مشکلات زیادی در کشور داریم اما با انتخاب خوب می‌توانیم حداقل یک گام برای رفع این مشکلات و تغییر برداریم.

حال و هوای انتخابات امروز در قم چگونه بود؟

عزیزالله فهیمی که عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه قم است، می‌گوید: مردم ایران به دلیل زمینه مذهبی خود، سیاست را از دید عقایدشان می‌بینند و به همین دلیل با وجود مشکلات کشور به پای صندوق‌های رای می‌آیند و به تبلیغات دشمنان هم توجهی ندارند و اتفاقا همین هم عامل پیروزی همیشگی ملت ایران است.

وی ادامه می‌دهد: در حوزه‌های انتخاباتی کشور از تمام اقشار جامعه به پای صندوق‌های رای آمدند، چرا که مردم انتخابات را به مانند نماز می‌نگرند، حال اگر انتخابات ایران را با دیگر کشورها مقایسه کنیم، متوجه آن می‌شویم که دیگر کشورهای غربی با وجود احزاب سیاسی، مردم استقبال خوبی از انتخابات‌شان ندارند اما در ایران، بعد از گذشت ۴۵ سال می‌بینیم که مردم چگونه با اشتیاق و بدون اجبار به پای صندوق‌های رای می‌آیند.

کارگرانی که پای صندوق رأی آمده‌اند و به آینده امید دارند

یکی دیگر از کارگران قزوین که نامش منصور شرفی است، درباره شرکت خود در انتخابات، بیان می‌کند: فقط به این دلیل در انتخابات شرکت می‌کنم که آسیبی به استحکام و امنیت کشور وارد نشود. ما هم دشمن خارجی و هم دشمن داخلی زیاد داریم که عدم شرکت در انتخابات را توصیه می‌کنند.

وی اظهار می‌کند: رأی می‌دهم و امیدواریم اگر قانونی هم در حمایت از کارگران تصویب می‌شود به بهانه‌های مختلف تغییر نکند.

حضور کارکنان و بیماران بیمارستان‌ها پای صندوق رأی

فرآیند رأی گیری از کادر درمان و پرسنل بیمارستان و بیماران و همراهان آن‌ها با حضور صندوق سیار انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در بیمارستان‌های کوثر سمنان و شهید صدوقی یزد انجام شد.

حضور هنرمندان و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان برای مشارکت در انتخابات

اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه‌ی سیستان و بلوچستان با همراهی کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد زاهدان ضمن برگزاری برنامه‌های متنوع هنری در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند.

برای نخستین بار انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در محل مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری ارشاد و با حضور هنرمندان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی بسیار متفاوت برگزار شده است.

 طلیعه مشارکت نشان از حضور گسترده مردم دارد

مسجد جامع سنندج از ساعات اولیه صبح جمعه شعب استان آنلاین بوده و فرآیند انتخابات و اخذ رای را آغاز کرده اند و تمهیدات لازم به صورت سراسری در سطح استان اندیشیده شده است.

رییس ستاد انتخابات در استان کردستان گفت: طلیعه مشارکت و حضور در انتخابات نشان می دهد که مردم فهیم استان کردستان با موقعیت شناسی حضور پرشوری در انتخابات خواهند داشت.

عروس و داماد رفسنجانی آراء خود را به صندوق انداختند

روس و داماد رفسنجانی شامگاه ۱۱ اسفندماه آراء خود را به صندوق‌ اخذ رای انداختند. این زوج، اهل و ساکن رفسنجان هستند که با رفتن به پای صندوق رای، جلوه زیبایی از مشارکت در انتخابات را آفریدند.

حضور پرشور مردم دالاهو پای صندوق‌های رای

 مسعود محنتی در گفت و گو با ایسنا، مشارکت مردم شهرستان دالاهو در انتخابات را عالی توصیف کرد و افزود: پیش بینی می شود در ادامه شاهد پرشورتر شدن حضور مردم در پای صندوق های رای باشیم.

محنتی تاکید کرد: احتمالا در انتخابات امروز شاهد مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم شهرستان در پای صندوق های رای خواهیم بود.

حضور مردم در پای صندوق‌های رای یک نه بزرگ به بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی است

سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این حضور مردم در پای صندوق‌های رای یک نه بزرگ به بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی و آری به نظام جمهوری اسلامی است.

خرمدل تصریح کرد: حفظ جمهوری اسلامی که یک حرم است از اوجب واجبات است.

وی ادامه داد: دست یکایک مردم استان کهگیلویه و بویراحمد را به خاطر این حضور با شکوه در انتخابات می‌بوسم و این مردم همیشه در صحنه را تحسین می‌کنم.

بانوان آستارایی همپای مردان در شعب اخذ رأی

بانوان شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان از اولین ساعات آغاز رای‌گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، همراه با مردان در شعبه‌های اخذ رأی حضور یافته‌اند.

در سطح شعبه های اخذ رأی در آستارا در برخی از دقایق صف‌های طولانی در شعب رأی گیری شکل می‌گیرد و گاهی نیز اندکی آرام می‌شود و به طور یقین، شعبه‌های اخذ رای، بعد از ظهری پرشورتر را در شهر و روستاهای آستارا و لوندویل تجربه خواهند کرد.

این شهرستان مرزنشین استان گیلان همواره مشارکت بالای مردم در انتخابات‌های مختلف را شاهد بوده است و این بار نیز، تجربه سال‌های قبل در حال تکرار است.

انتخابات برای دشمنان یک زلزله سیاسی است

فرمانده سپاه ناحیه بروجرد گفت: انتخابات برای دشمنان به‌عنوان یک زلزله سیاسی حساب می‌شود.انتخابات ما اقتدار دموکراسی اسلامی را به رخ دشمنان می‌کشاند و از طرفی در این نظم نوین جهانی که جمهوری اسلامی ایران با کمک جبهه مقاومت و با صدور انقلاب اسلامی توانسته اذهان جهان را همراه کند، این حضور باشکوه در اقتدار کشور نقش‌آفرین است.

زنگ «حضور» در کلاسی به بزرگی ایران

در استان مرکزی همه آمدند از پیر و جوان و از همه اقشار با هر سلیقه، سن، روش فکری، جناح سیاسی و … در این رویداد بزرگ شرکت کردند. پدر و مادرها با فرزندان خردسال شان آمدند تا درس حضور را در کلاس های حضوری به آنان بیاموزند.

از پدربزرگ و مادربزرگ هایی که نگران سرنوشت فرزندان و نوه ها و نتیجه هایشان بودند تا رای اولی هایی که اولین حضور سیاسی شان را تجربه می کردند.

در این میان عروس و داماد ساوجی که در مهمترین روز زندگی شان، وظیفه سیاسی و اجتماعی شان را فراموش نکرده بودند حسابی خاطره سازی کردند، هم برای خودشان و هم برای تمام آنهایی که در شعبه اخذ رای حضور داشتند یا کسانی که عکس و فیلم آنها را در فضای مجازی و سایت های خبرگزاری ها دیدند و برایشان آرزوی خوشبختی کردند.

 رای دادن مادر بزرگ ۱۰۳ ساله آملی

مادر بزرگ ۱۰۳ ساله آملی: «برای حفظ پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پای صندوق های اخذ رأی حاضر شدم».

حضور اهل سنت پای صندوق‌های رأی

اهل ‌سنت استان هرمزگان نیز همچون دیگر هموطنان سراسر کشور، برای ایفای نقش در تعیین مسیر آینده کشور، بر پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

مهر وفاداری زنان در شناسنامه ایران

بانوی جوان همدانی درباره انگیزه حضور خود در انتخابات به خبرنگار ایسنا می‌گوید: به عنوان یک جوان ایرانی وظیفه خود را شرکت در انتخابات و نقش‌آفرینی در سرنوشت و آینده دانستم. انتخابات می‌تواند تحول ایجاد کند و نه تنها حس مؤثر بودن به افراد می‌دهد بلکه با انتخاب فرد اصلح می‌توان در مسیر شایسته‌سالاری گام برداشت.

این بانوی با انگیزه و سرشار از شوق از حضور در تعیین سرنوشت کشور می‌افزاید: معیار در موضوع انتخابات مجلس انتخاب افراد اصلحی بود که با برنامه، دلسوز بودند و برای رأی مردم ارزش قائل هستند چراکه تک تک افرادی که در این مسیر انتخاب می‌شوند باید همواره خود را امانتدار رأی مردم بدانند.

دل و جان مردم امروز برای ایران تپید

بارش‌های یک هفته گذشته در استان یزد که با بارش برف در روزهای اخیر به اوج خود رسید، دیروز راه برخی از روستاهای استان را مسدود کرد.

از طرفی این موج سرد زمستانی تمام استان را با افت دما و یخبندان گسترده مواجه کرد به طوری که دما در برخی مناطق استان به ۱۶ درجه زیر صفر کاهش یافت و به نظر می‎رسید درکنار هجمه‌های چند ماهه رسانه‎های معاند خارج از کشور و نارضایتی‌هایی که بعضاً از شرایط اقتصادی جامعه وجود داشت،‌ مزید علت خواهد شد که در این دوره از انتخابات شاهد مشارکت حداقلی مردم یزد باشیم.

ولی با تمام این اوصاف، از همان ساعات ابتدایی شروع انتخابات و علی رغم برودت هوای استان در اغلب شعب اخذ رای، حضور گسترده مردم دارالعباده بودیم و حتی بسیاری از شعب در طول ساعات رای گیری خالی از جمعیت نشد.

البته یزدیها همواره به ایمان و تعهد و منش شهره بوده و در طول چهار دهه گذشته نشان داده بودند که همیشه پای نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند و مشارکت امروز مردمان این دیار خیلی هم دور از ذهن نبود.

انتهای پیام

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط صدای تبریز – جدیدترین و آخرین اخبار ایران و جهان در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید