رادین زینالی تکواندوکار نونهال استان از شهرستان میانه، آخرین عضو تیم ملی تکواندو کشورمان در رقابت های قهرمانی جهان - صوفیه 2022 با کسب یک مدال با ارزش طلا به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی به نقل از فدراسیون تکواندو، در ادامه مبارزات روز پایانی از مسابقات قهرمانی نونهالان جهان که در بلغارستان و شهر صوفیه جریان دارد، رادین زینالی در وزن ۶۱- کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد.

وی در حضور ۳۱ تکواندوکار دور نخست را با انصراف نماینده برزیل «ماچادو» پشت سر گذاشت و سپس «کیم سیئون» از کره جنوبی را در دو راند متوالی و با نتایج (۱۳ بر ۷ برنده و ۱۴ بر ۹) شکست داد و سپس «توچنای» از ترکیه را نیز ۲ بر صفر (۱۸ بر ۴ و۱۰ بر ۸) از پیش رو برداشت.

زینالی در مرحله نیمه نهایی به دیدار «آرتور پاک» از قزاقستان رفت و در دو راند با نتایج ۷بر۴ و یک بریک (انتخاب برنده توسط سیستم) پیروز شد و پای به مبارزه پایانی گذاشت.

نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم کشورمان در دیدار فینال برابر نیکو ججوبریدزه از گرجستان در ۲ راند، صاحب مدال ارزشمند طلا شد. رادین زینالی خواهرزاده فرزاد عبدالهی قهرمان میانه ای تکواندو جهان و مربی کنونی تیم ملی تکواندو لبنان است.