رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که در حال حاضر 35 درصد قطعات خودرو در آذربایجان شرقی تولید می شود، گفت: با توجه به شرایط مناسب، شهرستان شبستر بهترین منطقه برای ایجاد خودروسازی سوم در استان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی؛ صابر پرنیان امروز در بازدید از واحد صنعتی شیرین عسل در شهرستان شبستر افزود: ایجاد خودروساز سوم در استان علاوه بر این که باعث توسعه ۷۰۰ شرکت اقماری می شود، تحول بزرگی در این صنعت نیز ایجاد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: باید با ایجاد هماهنگی بین تمام دستگاه های اجرایی کمک کنیم سرمایه گذاری صنعتی در استان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اقدامات بزرگی از سوی واحدهای بزرگ صنعتی شروع شده که می تواند واحدهای کوچک را نیز پشتیبانی کند.

پرنیان با اشاره به اهمیت تامین نیازهای اساسی استان از سوی شرکت های تولیدی بزرگ گفت: تمام دستگاه های اجرایی با استفاده از ظرفیت های موجود باید کمک کنیم تا شرکت های بزرگ صنعتی افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توسعه و ایجاد شهرکهای خصوصی در استان اظهار کرد: سیاست وزارت صمت، هدایت به سمت شهرک های صنعتی خصوصی است چرا که هیچ گونه هزینه ای برای دولت ندارد و حتی بخش خصوصی بهتر از دولت اقدامات اجرایی را انجام می دهد.

وی ضمن درخواست از معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: با استفاده از ظرفیت های قانونی بستری فراهم شود تا افراد علاقمند، بر اساس سند آمایش سرزمینی و نیازهای استان در حوزه صنعت سرمایه‌گذاری کنند.