رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز بر همکاری بین دو مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی و شهرداری تبریز تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، سی و نهمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان با حضور پرویز هادی، حکیمه غفوری، شهرام دبیری، علی نوای باغبان، یاسین بجانی و کارشناسان این کمیسیون برگزار شد.

پرویز هادی، رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در ابتدای این جلسه اظهار کرد: دستور نخست جلسه امروز مربوط به بحث و بررسی در خصوص زمینه‌های همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری تبریز در حوزه جوانان و ارائه راهکارهای لازم است.

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: دستور دوم نیز بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری جشنواره ایده های برتر ورزشی توسط شهروندان بوده و دستور سوم هم مربوط به بحث و بررسی در خصوص اعمال سیاست های تشویقی برای کاربری های ورزشی است.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: چندی پیش در روز دانش آموز تعدادی از دانش آموزان تبریزی به همت خانم غفوری در صحن علنی حضور یافته بودند، در آن جلسه مطرح شد تا کمیسیون در خصوص فعال کردن حوزه جوانان اقداماتی را اتخاذ کنند.

هادی در ادامه سخنان خود بیان کرد: موضوع راه اندازی کمیته جوانان درکمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز یکی از اقدامات ارزنده‌ای بوده که کارشناسان در این خصوص بررسی هایی را انجام داده اند ولی نیاز است بیشتر از این مباحثی مطرح شود.

در سی و نهمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز امیر تقی زاده معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط این مجموعه ارائه داد.

در ادامه سی و نهمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز موضوع تشکیل کمیته جوانان کمیسیون ورزش و جوانان طرح و مباحثی در این خصوص از سوی کارشناسان مطرح گردید.

هادی، رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد: با تشکیل کمیته جوانان موافقیم و خواهان عملیاتی شدن این امر هستیم، بهتر است در این خصوص بررسی های لازم صورت گرفته و پس از آن به سمت اجرایی شدن برویم.

نوای باغبان، دبیر کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه این جلسه گفت: با تشکیل کمیته مذکور موافقیم و می توانیم با استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه جوانان اقدامات مطلوبی را عملیاتی کنیم و تحرکاتی را ایجاد کنیم.

دبیر کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: پیشنهادم این است که از سوی معاونت امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان برنامه و طرحی در این خصوص ارائه داده شود تا ما نیز آن را تصویب کنیم.

حکیمه غفوری، نائب رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز نیز ابراز کرد: بهتر است در راستای تشکیل این کمیته نفراتی را برای بررسی این امر مشخص کنیم تا اساسنامه های موجود سایر شهرها در این خصوص جمع بندی شده و پس از بومی سازی شدن آن را تشکیل دهیم.

نائب رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در تشکیل این کمیته بهتر است شرح وظایف و اهداف نیز در اساسنامه لحاظ شود.

شهرام دبیری، عضو کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی شورا و شهرداری توجه به موضوع جوانان و اوقات فراغت بوده که می توانیم تعاملات خوبی با اداره کل ورزش و جوانان داشته باشیم.

این عضو کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: در ارتباط به باشگاه ورزشی ما میتوانیم از جوانان و سمن ها به صورت هدف مند حمایت داشته باشیم، حتی راه اندازی کمپ های مختلف منجربه رونق فعالیت هایمان در این حوزه می شود.

دبیری در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: ما می توانیم از ظرفیت‌های موجود برای حوزه جوانان بهترین استفاده ها را داشته باشیم.

در ادامه سی و نهمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز بحث و بررسی هایی در خصوص اعمال سیاست های تشویقی برای کاربری های ورزشی صورت گرفت و اعضا در این راستا نظراتی را طرح کردند.

همچنین در ادامه این جلسه در خصوص برگزاری جشنواره ایده های برتر ورزشی توسط شهروندان بحث و بررسی هایی صورت گرفت.

هادی، رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه این جلسه اظهار کرد: باید در خصوص این موضوع طرحی ارائه شود و همچنین این موضوع به کمیته همگانی ارجاع داده شود تا بعد از بررسی آن را تصویب کنیم.

در پایان سی و نهمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان مشکل دو تن از شهروندان تبریزی در حوزه ورزشی استماع گردید و مقرر شد نسبت به رفعشان از سوی شهرداری اقداماتی در نظر گرفته شود.

  • نویسنده : کوثر مرادی
  • منبع خبر : شورای اسلامی کلانشهر تبریز