ورامین- نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی امکان بخش شدن «باغخواص» توسط وزارت کشور در دست پیگیری است.

حسین نوش آبادی صبح شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص دیدار با مردم و معتمدین باغخواص و علی آباد که با حضور رؤسای ادارت جهاد کشاورزی، اوقاف و امور خیریه و آب منطقه‌ای جنوب شرق استان تهران، قیصر پناه بخشدار قرچک، حجت الاسلام حشمتی تولیت امام زاده ابراهیم، رؤسای ادارات بنیاد مسکن و محیط زیست، فرمانده کلانتری و اعضای شورای اسلامی و دهیار برگزار شد، اظهار داشت: مشکل صدور اسناد کشاورزی و اسناد مسکن اهالی محترم باغخواص، بزودی توسط ادارات جهاد کشاورزی و اوقاف برطرف خواهد شد.

نوش آبادی افزود: با اضافه شدن مخزن پانصد متر مکعب آب شرب، مشکل آب شرب روستاهای باغخواص و علی آباد برطرف می‌شود و از وزیر راه و شهرسازی دستور تعریض راه باغخواص علی آباد به شهرک مدرس اخذ شده است.

وی با بیان اینکه راه جدید به احمدآباد و اتصال به ورامین و چرمشهر توسط بخشداری مرکزی در حال اجرا است گفت: مطالعه بررسی امکان بخش شدن باغخواص توسط وزارت کشور در دست پیگیری است.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: با تصویب طرح هادی روستای ولی آباد و پیش بینی ۳۰ میلیارد تومانی اعتبار برای اجرای این طرح، هشت هکتار به بافت روستا افزوده خواهد شد و بهسازی معابر تکمیل می‌شود.

نوش آبادی بیان داشت: در دیدار استاندار تهران در چند ماه گذشته، ضرورت ساماندهی وضعیت نابسامان بهداشتی مسیر ارتباطی قرچک به ولی آباد و جمع آوری نخاله‌ها و فاضلاب رها شده، مورد تاکید ایشان قرار گرفت که لازم است شهرداری و بخشداری نسبت به رفع این مشکلات اهتمام بیشتری داشته باشد.

وی افزود: وجود امام زاده ابراهیم (ع) و مزار شهدای والامقام شهرستان قرچک، آرامستان و شهرک صنعتی قرچک، از مزیت‌ها و ظرفیت‌های مادی و معنوی روستای ولی آباد است که متأسفانه کمتر به آن توجه شده است، بهره برداری از سوله بحران و بررسی تأسیس دبیرستان پسرانه نیازمند پیگیری مسئولان ذیربط است.

نوش آبادی با تاکید بر اینکه راه ورودی روستا لازم است تعریض و بهسازی شود گفت: اداره راهداری، شهرداری و بخشداری قرچک و شورای بخش با هماهنگی همدیگر این مطالبه عمومی را پاسخ دهند. در این دیدار، مردم مسائل و مشکلات خود را با نماینده خود در میان گذاشتند.

  • نویسنده : سودا آخوندی
  • منبع خبر : مهر