شنبه, ۲ تیر ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-06-22
تبلیغات
کد خبر: 11386 |
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲:۰۷ | ارسال توسط :
5 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

تیم ملی واترپلو جوانان ایران تنها تیم ملی ژاپن را برای کسب مدال طلا قهرمانی رده‌های سنی آسیا در فیلیپین پیش‌رو دارد؛ ژاپنی‌های قدرتمند طی سال‌های اخیر در واترپلو آسیا حرف اول را می‌زنند با این وجود ایران شگفتی‌ساز این دوره از مسابقات است و مربیان تیم‌ملی از برنامه‌ریزی برای آچمز کردن ژاپن می‌گویند.

به گزارش ایسنا، علی پیروزخواه، سرمربی تیم ملی واترپلو جوانان ایران در مورد راهیابی نسل طلایی واترپلوی ایران به فینال مسابقات رده‌های سنی قهرمانی آسیا، فیلیپین ۲۰۲۴، اظهار کرد: خدارا شکر می‌کنیم که توانستیم چین را نیز پشت سر بگذاریم و از یک دیدار سخت دیگر سربلند بیرون بیاییم. از تمامی همکاران خود در سطح کشور تشکر می‌کنم که چنین استعدادهایی را پرورش می‌دهند و موجب می‌شوند تیم ملی از چنین بازیکنان خوبی برخوردار باشد و باعث افتخار آفرینی در میادین برون مرزی شوند.

وی در مورد دیدار نفس‌گیر مقابل ژاپن در فینال مسابقات، عنوان کرد: سال‌ها قبل که تیم ملی جوانان طلا گرفت سطح مسابقات آن‌قدر بالا نبود و ژاپن و قزاقستان حضور نداشتند و فقط چین را شکست دادیم و قهرمان شدیم.

سرمربی تیم ملی واترپلو جوانان با اشاره به این که ژاپن در حال حاضر یکی از مدعیان بزرگ آسیاست و سبک بازی آن‌ها با کل دنیا متفاوت است، خاطرنشان کرد: برای تیم ژاپن برنامه‌ریزی کرده‌ایم و از تیم ملی بزرگسالان نیز تشکر می‌کنیم که این فرصت را در اختیار ما قرار دادند تا با آن‌ها چند بازی خوب تدارکاتی قبل از اعزام به مسابقات فیلیپین، داشته باشیم.

پیروزخواه با اشاره به این که سیستم بازی ما با ژاپن کاملا متفاوت خواهد بود، عنوان کرد: برعکس تمام دنیا با یک سیستم دیگری مقابل ژاپن بازی خواهیم کرد چرا که سیستم بازی ژاپن با کل دنیا متفاوت است و شبیه واترپلوی دنیا نیست.

او ادامه داد: ما می‌رویم که یک بازی خوب مقابل ژاپن داشته باشیم و باید بدانیم سطح تیم اول و چهارم این دوره از مسابقات خیلی کم است و امیدوارم بتوانیم ژاپن را شکست دهیم با یک بازی خوب به مقام قهرمانی دست یابیم.

ایران چه خوابی برای ژاپن دیده است؟

امیرمحمد ماندنی، مربی تیم‌ملی واترپلو جوانان ایران نیز پس از شکست چین و صعود به فینال مسابقات واترپلو رده‌های سنی قهرمانی آسیا، فیلیپین ۲۰۲۴، اظهار کرد: در ابتدا از همه به دلیل انرژی خوبی که سمت تیم ملی جوانان فرستادند تشکر می‌کنم. بازی با قزاقستان نبرد سنگینی داشتیم و بازی سخت فیزیکی را پشت سر گذاشتیم. هرچند قزاق‌ها از نظر فیزیکی خیلی نسبت به ما سرتر بودند، اما توانستیم این تیم را شکست دهیم.

او ادامه داد: چینی‌ها تیم سر