پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-07-18
تبلیغات
کد خبر: 8616 |
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۹:۳۵ | ارسال توسط :
14 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

ایسنا/خراسان رضوی معاونت پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در خصوص چهارشنبه پایان سال اطلاعیه صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

«احتراماً به استحضار زائرین و مجاورین بارگاه منور حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) می‌رساند متأسفانه همه ساله در ایام پایانی سال، به خصوص چهارشنبه پایان سال شاهد وقوع حوادث تأسف بار و زیانبار ناشی از به کارگیری مواد محترقه، منفجره و آتش‌زا و به تبع آن ایراد آسیب‌ها، صدمات، جراحات و خسارات و همچنین ایجاد مزاحمت‌ها برای شهروندان عزیز، همچنین ایراد خسارت به اماکن و اموال دولتی و عمومی و وقوع حریق‌ها هستیم. این اقدامات موجب برهم زدن نظم، آسایش و آرامش عمومی، جریحه دار شدن و تشویش خاطر و اذهان شهروندان می‌گردد.

خوشبختانه در سال‌های اخیر، با رشد آگاهی‌ها و ارتقاء اطلاعات عموم شهروندان و همکاری آنان، شاهد کاهش این موارد می‌باشیم.

بر همین اساس دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی ضمن هشدار جدی به کلیه افرادی که آسایش و آرامش مردم شریف را در روزهای پایانی سال به خصوص چهارشنبه آخر سال به مخاطره می‌اندازند، مؤکداً توصیه و تأکید می‌نماید؛ از آنجا که بر اساس قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، کسانی که به طور غیرمجاز مواد ناریه و منفجره خریداری، نگهداری و حمل نموده و یا اقدام به توزیع و فروش اینگونه اقلام می‌کنند مجرم محسوب و مستوجب حبس از ۶ ماه تا ۲ سال گردیده، همچنین در صورت هرگونه اخلال در نظم عمومی ، تخریب اموال عمومی و یا خصوصی وفق مواد ۶۱۸، ۶۷۵، ۶۷۶ و ۶۷۷ قانون مجازات اسلامی در برخی موارد می‌تواند تا مدت ۳ سال حبس تعزیری را سبب گردد؛ لذا در صورت ارتکاب اینگونه تخلفات با نامبردگان برخورد می‌شود.

از طرفی ایراد هرگونه جراحت و یا آسیب‌های جسمی، روحی و روانی برابر قانون مذکور مستوجب پرداخت دیه و حتی قصاص است. لذا به کلیه این افراد توصیه می‌شود با در نظر گرفتن این حجم از عواقب و مجازات‌ها، از ایجاد زمینه برخوردهای قانونی، هنجارشکنی‌ها و ساختارشکنی‌ها پرهیز نمایند تا انشاء‌الله در روزهای پایانی سال ش