زنگ نمادین هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با حضور و سخنرانی " سعیدحاجی " رئیس آموزش و پرورش، معاون پرورشی و تربیت‌بدنی، در دبیرستان پسرانه خیری حاج حسن بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خسروشاه ،”حاجی” رئیس دستگاه تعلیم و تربیت خسروشاه گفت : هدایت و پیشگیری در زمینه مبارزه با اختلالات ناشی از گرایش به مواد مخدر در نوجوانان جزءاصلی‌ترین محورهای فعالیت‌های پرورشی و آموزشی است.
وی در آئین زنگ نمادین هفته مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در دبیرستان پسرانه حاج حسن بهبود اظهار داشت: «دستگاه‌های مختلف مسئول در برابر آسیب‌های اجتماعی باید با تمرکز بر علل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بروز این آسیب‌ها، خدمات صیانتی و توان‌بخشی ارائه کنند.»
وی افزود: «دانش‌ آموزان در معرض خطرات زیادی هستند که سلامت جسمی و روانی آنان را تهدید می‌کند. یکی از عوامل خطرساز که از رشد و بالندگی دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند، عدم آگاهی نوجوانان و عدم آموزش صحیح است.»
رئیس اداره آموزش و پرورش خسروشاه با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش برای دانش‌افزایی دانش‌آموزان و نوجوانان درباره آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه مواد مخدر به طرح نماد پرداخت و بیان کرد: «طرح نماد یکی از اقدامات خوب آموزش و پرورش در راستای کنترل و کاهش میزان بروز اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی در جامعه از طریق مدارس است.»
“سعید حاجی ” ریاست آموزش وپرورش منطقه خسروشاه به همراهی معاون پرورشی و تربیت بدنی در جلسه شورای دبیران دبیرستان پسرانه خیری حاج حسن بهبود خسروشاه شرکت کرد‌ند.

گفتنی است “حاجی” درپایان در جمع صمیمی دانش آموزان دبیرستان پسرانه خیری حاج حسن بهبود خسروشاه حضور و به سوالات آنها پاسخ دادند.

  • نویسنده : کوثر مرادی
  • منبع خبر : آموزش و پرورش آذربایجان شرقی