دماوند- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه ۵۶ هکتار از اراضی دماوند در مقابله با زمین خواری آزادسازی شده است، گفت: طی این اقدام دو نفر از زمین‌خواران منطقه دستگیر شدند.

حسین جنتی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای مقابله با زمین خواری، ۵۶ هکتار از زمین‌های ملی و دولتی در پلاک‌های ارزشمند شهرستان دماوند رفع تصرف و آزادسازی شد.

جنتی اظهار داشت: این رفع تصرف و آزادسازی در زمین پلاک‌های «نوده»، «خورین»، «عباس‌آباد» و «مهرآباد» در حوزه شهرستان دماوند انجام شده است.

وی افزود: با دستور مقام قضائی، همکاران یگان حفاظت این اداره کل در معیت عوامل یگان حفاظت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری رودهن به همراه نیروهای یگان و کلانتری رودهن به پلاک‌های «مهرآباد»، «خورین»، «نوده»، «عباس‌آباد» و «مهرآباد» عازم شدند تا طی یک شبانه روز کار منسجم ۵۶ تیمی و با تعاملات بین بخشی هکتار از اراضی مذکور که بخشی از آن‌ها نیز متعلق به جهاد کشاورزی و منابع طبیعی بود را از دست متصرفان آزادسازی کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه اظهار داشت: طی رفع تصرف ذکر شده دو نفر از متصرفان و زمین‌خواران منطقه نیز دستگیر شده و به دستگاه قضائی بخش رودهن تحویل شدند.

جنتی در پایان از شهروندان خواست با مشاهده هرگونه تصرف موارد را با شماره اختصاصی چهار رقمی یگان حفاظت از اراضی (۱۶۵۶) اعلام کنند.

  • نویسنده : سودا آخوندی
  • منبع خبر : مهر