سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مقابل تراکتور بازی آسانی پیش رو نداریم و برای تکرار موفقیت باید ۳ امتیاز این دیدار را کسب کنیم.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر تراکتور در هفته سیزدهم لیگ برتر اظهار داشت: باید از این بازی خانگی هر ۳ امتیاز را بگیریم. هر چند در همه مسابقات باید هدفمان کسب ۳ امتیاز باشد و این خواسته اصلی ما از هر مسابقه است.

وی افزود: فردا مقابل تراکتوری بازی داریم که قابل احترام است. برای کادر فنی، بازیکنان و هواداران حریف احترام زیادی قائل هستیم. بازی حساسی مقابل آنها پیش رو داریم و باید در ادامه روند پیروزی‌ها، در این بازی نیز به برتری برسیم. برای اینکه مدعی قهرمانی باشیم، باید روند پیروزهای‌مان ادامه دار باشد. شکل تیمی ما بهتر شده و در بازی فردا نیز می‌خواهیم با ارائه یک بازی خوب تیم برتر میدان باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: فردا با انگیزه بالایی به زمین خواهیم رفت. همانطور که گفتم روند تیمی ما نسبت به ابتدای فصل بهتر شده و امیدوارم مقابل تراکتور نیز بتوانیم این روند خوب را حفظ کنیم. برای موفقیت در بازی فردا باید تمرکز داشته باشیم.

گل‌محمدی در خصوص اینکه پنالتی زن اول پرسپولیس مشخص است یا خیر نیز اضافه کرد: پنالتی‌زن اول تیم ما هم مشخص است. تا وقتی که مهدی ترابی در زمین است او پنالتی می زند. البته عیسی آل کثیر دوست دارد با گلزنی به تیم کمک کند و گل بزند. او برای گلزنی در هر بازی زحمات زیادی می کشد. این موضوع مهم نیست که بخواهیم خیلی به آن بپردازیم. عیسی در آن صحنه راحت پذیرفت که پنالتی زن اول ترابی است و او هم آن توپ را تبدیل به گل کرد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد حضور بازیکنان تاجیکستانی در فهرست پرسپولیس افزود: منوچهر صفروف از بازی قبل در فهرست ما قرار داشته و در صورت نیاز مشکلی برای همراهی تیم نداشته و می تواند وارد زمین شود. البته بازیکن تاجیکستانی دیگر (وحدت هنانوف) مصدوم است.

گل‌محمدی در مورد برگزاری نشست با مجید صدری سرپرست باشگاه و اینکه گفته می‌شود قرار است یک بازیکن برزیلی جذب شود، تاکید کرد: با صدری نشست داشتم اما چه کسی متوجه شده در مورد بازیکن برزیلی حرف زدیم؟ این مسائل گمانه زنی است. فعلا هیچ گزینه ای مدنظر کادر فنی و باشگاه نبوده است.

وی افزود: هنوز تا پایان نیم فصل اول چهار هفته (به‌اضافه یک بازی در جام حذفی) فاصله داریم. ۵ بازی فشرده، سخت و سرنوشت‌ساز پیش روی ما است. ۱۰۰درصد تمرکزمان روی این مسابقات است و اصلا به بحث نقل و انتقالات وارد نشدیم. پس از نیم فصل ۲۰ روز وقت داریم تا در این مورد فکر کنیم و در جایی که نیاز باشد، تصمیم گیری کنیم.

گل‌محمدی در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه نام علیرضا بیرانوند نیز برای حضور در پرسپولیس مطرح شده است، گفت: اصلاً هیچ پیشنهادی از طرف باشگاه برای جذب بیرانوند نداشتیم. ما یک دروازه‌بان آماده داریم که حامد لک است و همه می‌دانند که چقدر به او اعتماد و اعتقاد داریم. در چند روز آینده هم به دنبال تمدید قرارداد با او هستیم و دروازه‌بان اصلی ما حامد لک است. اسامی دیگری هم که در رسانه‌ها یا فضای مجازی مطرح می‌شود، درست نیست.

وی در مورد اینکه تراکتور در چند دیدار قبلی نتایج خوبی نگرفته و تاثیر این موضوع روی بازی فردا چه می‌تواند باشد؟ اظهار داشت: تیمی که چند هفته نتیجه نگرفته و مقابل ما قرار می‌گیرد، قطعاً با انگیزه، تمرکز و انرژی بیشتری حاضر می‌شود و با تمام قوا به دنبال جبران مافات است. امروز هم به بازیکنان گفتم بازی راحتی در پیش نداریم و نیاز است بیشتر از بازی سپاهان و حتی دربی، انرژی، وقت و تمرکز بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همه بازی‌ها حساس و ۳ امتیای است که باید برای گرفتن این سه امتیاز باید خیلی تلاش کرده و تمرکز داشته باشیم تا اسیر و غافلگیر نشویم. مهم است در ۹۰ دقیقه بازی که اکنون ۱۰۰ دقیقه‌ای شده، تمرکز کامل داشته باشیم و با انگیزه از شروع بازی تا پایان بازی، کارمان را دنبال کنیم. به بازیکنانم گفته‌ام بازی تراکتور راحت نیست و همه باید بدانند برای رسیدن به پیروزی و کسب ۳ امتیاز، باید خیلی تلاش کرد.

وی در مورد  نامشخص بودن وضعیت امتیازی برخی تیم‌ها به دلیل حکم کمیته انضباطی علیه گل‌گهر اضافه کرد:  امتیازهایی که در جدول لیگ جا به جا شد، خیلی حساس است. اکنون به نیم فصل نزدیک شدیم و مشخص نبودن تکلیف جدول برای شان فوتبال و لیگ ما که یکی از بهترین های آسیا محسوب می‌شود، خوب نیست و شأن لیگ را پایین می‌آورد. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: طبق نظر علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف هنوز پرونده به این کمیته ارجاع نشده است. سال گذشته با ۲ امتیاز اختلاف قهرمان شدیم و اگر سپاهان ۲ امتیاز بیشتر داشت قهرمان می‌شد. باید تکلیف جدول را هرچه سریع‌تر مشخص کنند. نباید حتما  ۱۵ تا ۲۰ هفته گذشته و سپس این کار را انجام بدهند. کار درستی نیست. حق طبیعی همه ما است که بدانیم جدول چگونه پیش می‌رود.

گل‌محمدی در خصوص اینکه یکی از اعضای کمیته انضباطی رای گل‌گهر را به رای دیدار پرسپولیس و سپاهان تشبیه کرده است نیز گفت: شکل و دلایلی که برای آن بازی مطرح شده بود، واقعا با این ماجرا فرق می کند. آن مسابقه فضا و پرونده متفاوتی بود به پرونده گل گهر ربطی ندارد.

تیم فوتبال پرسپولیس عصر فردا(دوشنبه) از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی به مصاف تراکتور خواهد رفت.