آتش سوزی در جنگل‌ها و بوته زار‌های آرژانتین، جان سه نفر را گرفت.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اثر آتش سوزی در جنگل‌ها و بوته زار‌ها در آرژانتین سه نفر جان باختند. این آتش سوزی از روز چهارشنبه در استان کوردوبا (Cordoba) در مرکز آرژانتین آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. به گفته رسانه‌های محلی، اگرچه وزش باد کار آتش نشانان را برای مهار آتش سوزی دشوارتر کرد، اما آن‌ها موفق شدند آتش سوزی را در برخی از مناطق در روز پنج شنبه مهار کنند.


بر اساس برآورد‌ها تا روز چهارشنبه آتش سوزی بیش از ۳۰ هزار هکتار از مناطق جنگلی و بوته زار‌ها را از بین برده است. این آتش سوزی‌ها فاجعه‌ای زیست محیطی برای دامپروران و کشاورزان منطقه ایجاد کرده است، زیرا دام‌ها و زمین‌های آن‌ها را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. مقامات انتظار دارند که آتش سوزی در این هفته در استان کوردوبا ادامه یابد. این بزرگترین آتش سوزی است که منطقه تاکنون به خود دیده است. کوردوبا تنها منطقه‌ای در آرژانتین نیست که بر اثر آتش سوزی آسیب دیده است. مدیریت آتش نشانی ملی این کشور از دو مورد آتش سوزی فعال دیگر در استان‌های لا ریوخا (La Rioja) و انتری ریوس (Entre Rios) خبر داده است.

پیش از این دولت آرژانتین هواپیما‌ها و بالگرد‌های آب پاش و آتش نشانان را برای مقابله با آتش سوزی به منطقه اعزام کرده است. مقامات آرژانتینی، دامداران را عامل این آتش سوزی دانسته و از قول مساعد برای معرفی مقصران به مسئولان قضایی این کشور خبر داده بودند.