با وجود نارضایتی مردم از بازار خودرو و قیمت‌ها، همچنان قرعه‌کشی و فروش فوق‌العاده از سوی خودروسازها ادامه دارد و هر هفته شرایط پیش‌فروش خودروهای جدیدی اعلام می‌شود.

بازار خودرو در وضعیت نابه‌سامانی به‌سر می‌برد. با وجود افزایش قابل توجه قیمت خودروهای داخلی در هفته‌های اخیر، تازه‌ترین آمارها از رشد دپوی خودروهای ناقص و تجاری نشده در پارکینگ‌های شرکت‌های خودروسازی حکایت دارد.

این افزایش قیمت خودرو و تغییرات جدید نیز نه تنها شرایط را بهبود نداده بلکه باعث نارضایتی بیشتر خریدار و خودروساز شده است.

با این حال گروه خودروسازی ایران خودرو خبر از فروش فوق‌العاده جدیدی داده است.

چه خودروهایی عرضه می‌شوند؟

در فروش این هفته سه محصول راناپلاس با سقف شیشه‌ای، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای و دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک به صورت فوق‌العاده و با موعد تحویل حداکثر سه ماهه عرضه می‌شود.

همه مدل‌های عرضه شده نسبت به بازار با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسند.

رانا پلاس در حالی با قیمت ۲۲۷ میلیون در این فروش فوق‌العاده فروش می‌رود که در بازار قیمت آن ۲۷۰ میلیون تومان است. در واقع این یارانه ۴۳ میلیونی در جیب کسانی می‌رود که در قرعه‌کشی برنده شوند.

پژو ۲۰۷ هم در کارخانه ۲۳۳ میلیون اما در بازار بیش از ۳۵۵ میلیون تومان قیمت دارد. ۱۲۲ میلیون تومان نیز در این خودرو یارانه توزیع خواهد شد.

دنا پلاس نیز در بازار بیش از ۴۸۵ میلیون تومان و در کارخانه ۳۹۳ میلیون تومان قیمت دارد. ۹۲ میلیون تومان اختلاف را می‌توان یارانه برای فروش این خودرو در نظر گرفت.

با توجه به یارانه ۴۳ میلیونی، ۱۲۲ میلیونی و ۹۲ میلیونی این سه مدل خودرو میانگین یارانه توزیعی در هر خودرو ایران‌خودرو ۸۵  میلیون تومان می‌شود.

سایت فروش ایران‌خودرو برای ثبت‌نام در این طرح از امروز سه‌شنبه به مدت سه روز فعال است.

مشتریان برای ثبت‌نام نهایی از طریق قرعه‌کشی شنبه هفته آینده ۱۸ دی‌ماه انتخاب می‌شوند. مراسم قرعه‌کشی از طریق سایت ایران‌خودرو به نشانی ikco.ir و صفحه این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir به صورت زنده پخش خواهد شد.

متقاضیان می توانند از امروز تا پنجشنبه با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام کنند.